Kontakt

Postadress:

Sankt Eriksgatan 121
113 43 Stockholm
(Även för leveranser till huvudkontoret)

Besöksadress:

Sankt Eriksgatan 119
113 43 Stockholm

Här kan du som är konsument kontakta Spendrups om du har frågor om företaget och våra drycker. Är du kund till Spendrups finns här kontaktuppgifter till order och kundtjänst.

Order
Är du kund och vill lägga en order?

0771-49 49 10 order@spendrups.se

Kundtjänst
Är du kund och vill ställa en fråga?

0771-49 49 10 ovrigafragor@spendrups.se

Konsumentkontakt (09:30-11:30 måndag-fredag)
Är du konsument och har frågor om Spendrups drycker?

020-78 98 51 konsumentkontakt@spendrups.se

Vakten Grängesberg
Söker du kontakt efter kontorstid och på helger?

0240-881 29

Viktigt angående reklammaterial

Vi får många förfrågningar om att köpa eller få reklammaterial (ex. kapsyler/korkar, etiketter, klistermärken, pennor, pins etc.) från oss men på grund av begränsade resurser kan vi tyvärr inte hantera denna typ av förfrågningar. Däremot kan du besöka vår webbutik för konsumenter där vi säljer glas med mera - den hittar du här!

Bryggmästare
Richard Bengtsson

+46 (0)8-672 77 00 richard.bengtsson@spendrups.se

Kommersiell direktör, vice vd
Henrik Åström

+46 (0)8-672 77 00 henrik.astrom@spendrups.se

Marknadsdirektör
Anna-Stina Hallberg

+46 (0)8-672 77 00 anna-Stina.hallberg@spendrups.se

Kommunikationsdirektör
Mårten Lyth

+46 (0)70-304 89 93 marten.lyth@spendrups.se

Försäljningsdirektör Restaurang, Systembolag
Kristina Askstedt

+46 (0)8-672 77 00 kristina.askstedt@spendrups.se

Försäljningsdirektör Retail
Magdalena Jansson

+46 (0)8-672 77 00 magdalena.jansson@spendrups.se

HR-direktör
Einar Botten

+46 (0)8-672 77 00 einar.botten@spendrups.se

Strategidirektör
Mattias Lindgren

+46 (0)8-672 77 00 mattias.lindgren@spendrups.se

Marknadschef eget öl & cider
Marcus Thollin

+46 (0)8-672 77 00 marcus.thollin@spendrups.se

Marknadschef partner (öl & alkoholfritt)
Björn Mannervik

+46 (0)8-672 77 00 bjorn.mannervik@spendrups.se

Hållbarhetschef
Anna Lidström

+46 (0)8-672 77 00 anna.lidstrom@spendrups.se

Presschef
Rose-Marie Hertzman

+46 (0)70-895 25 67 rose-marie.hertzman@spendrups.se

Digital Manager
Richard Ingelsson

+46 (0)8-672 77 00 richard.ingelsson@spendrups.se